..:: Biografie ::..

Rob Rock

Rob Rock
     M.A.R.S. - Project Driver
     Warrior
     Joshua
     Mistheria
     Impellitteri
     Avantasia
     Frost
     Rick Renstrom
     Laudamus
     Edguy
     Powergod
     Axel Rudi Pell
     Angelica
         ...
    
rob rock
Jak začít psát biografii tohoto talentovaného amerického zpěváka ? Zřejmě bych měl začít prvním hudebním působením, pod čímž se rozumí M.A.R.S. - Project Driver, vydané roku 1986, kde Rob Rock nazpíval všechny vokální linky. Na albu najdeme také kytaristu Tony MacAlpina, Rudy Sarza na basu a bubeníka Tommy Aldridge.
Už zde je jasné, že Robův ječák se už jen tak neztratí.O rok později vydal s Chrisem Impellitterim "Impellitteri EP", na kterém se nachází celkově 4 nahrávky.


Roku 1988 se nemůže zúčastnit nahrávání nového alba Impellitteri - Stand in Line, z důvodu nahrávání alba pro kapelu Joshua. Album nese název "Intense Defense". Nutno podotknout že jde o opravdu skvělý hudební kousek.

Další 3 roky nahrává Rob alba jako Angelica - Angelica, z roku 1989, Driver - Driver z roku 1990, nebo Axel Rudi Pell - Nasty Reputation z roku 1991.


Roku 1992 se Rob Rock znovu vrací do Impellitteri, kde hned nahrává skvělé hard rockové album Grin and Bear It.
V Impellitteri Rob nalézá trvalé útočiště.

Další léta Rob nikde nehostuje, ani nikde nepomáhá, ale naplno se věnuje skupině Impellitteri, se kterou nahrává skvostná alba - Victim of the System - 1993, Answer to the Master - 1994, Screaming Symphony - 1996, Fuel for the Fire - 1997, Eye of the Hurricane - 1998 a Crunch 2000.

Po vydání alba Crunch Impellitteri definitivně opouští, aby se mohl věnovat sólové dráze.
Ještě ten samý rok pomáhá Tobiasu Sammetovi z Edguy při natáčení alba Avantasia - Metal Opera pt. 1, kde nazpívá 2 písně.


Stále ten samý rok, 2000, vydává své první sólové album, s názvem Rage of Creation, na kterém je mimojiné i předělávka od Abby.

Roku 2001 vydává cd pod hlavičkou Warrior - Code of Life, na kterém hraje mimojiné kupříkladu Joe Floyd na kytaru..

Ten samý rok je vydáno CD Powergod - Bleed For the Gods, kde se nachází cover skladby na známé metalové legendy. Rob Rock nazpíval 2 písně pro tuto příležitost.

Stále ten samý rok znovu pomáhá Tobiasu Sammetovi, při nahrávání studiové desky Edguy - Mandrake, kde nazpívá linky v pozadí na celém albu.

Další rok je vydán další díl Avantasia - Metal Opera pt. 2, kde Rob Rock znovu nazpíval 2 písně.

Roku 2003 pomáhá s nahráváním celkem 3 alb, jmenovitě pro Laudamus - Lost in Vain, Rick Renstrom - Until the Bitter End a <Frost - Raise Your Fist for Metal.

Ten samý rok vydává svou v pořadí druhou sólovku Eyes of Eternity, kde při turné navštíví i německý festival Bang Your Head.

Roku 2004 hostuje na albu klavírového virtuóza "Maestra Mistheria", na albu Mistheria - Messenger of the Gods.

V roce 2005 vydává svou v pořadí třetí, a zatím poslední, sólovou desku Holy Hell. Při tomto albu si Roba konečně všímá širší publikum, a Rob si získává více fanoušků.

Uvidíme jak to bude s Robem dál..